Czechowice-Dziedzice
tel. 32 214 95 02

OFERTA okna

Okna

Okno pełni wiele funkcji, od praktycznego po dekoracyjne. Współczesne okna mają najrozmaitsze kształty – od specjalnie zaprojektowanych – trójkątnych i gwiaździstych – po częściej spotykane prostokątne czy półokrągłe .Okna wszelkich kształtów i rozmiarów są użyteczne, wpuszczają do pomieszczeń światło, a w wielu wypadkach zapewniają właściwą wentylację. Są także ozdobą domu, mieszkania,bloku oraz wielu instytucji publicznych. Okna to także „oczy domu”- pozwalają zajrzeć do środka pomieszczeń lub popatrzeć na zewnątrz, na widok w oddali. Okna często stanowią najbardziej rozpoznawalny element architektury i estetyki każdego budynku.
Okna mają oświetlać pomieszczenia, dostarczać stale świeżego powietrza oraz chronić przed zimnem, wiatrem i hałasem. Są też ważne dla architektury budynku – od ich urody i rozmieszczenia zależy wygląd elewacji każdego budynku; powinny być zatem ładne, trwałe oraz funkcjonalne.

Nawiewniki

Nawiewniki to niewielkie urządzenia montowane w skrzydle bądź w ościeżnicy okiennej, zapewniające kontrolowany dopływ świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wymyślono je i wprowadzono do użycia w krajach skandynawskich już w latach 60 ubiegłego stulecia. Stamtąd to nowatorskie rozwiązanie rozprzestrzeniło się na Europę i świat.

W Polsce stosowanie nawiewników jest wskazane, ponieważ większość domów i mieszkań wyposażona jest w wentylację grawitacyjną, która przy zachowaniu obecnych norm budowlanych obowiązujących w Polsce, okazuje się niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest montaż nawiewników okiennych. Wiele spółdzielni mieszkaniowych odgórnie nakazuje instalowanie dodatkowej wentylacji, celem zwiększenia cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Charakterystyka nawiewników:

Higrosterowalne Aereco – wymiana powietrza uzależniona jest od natężenia wilgotności w pomieszczeniu
Ciśnieniowe – wymiana powietrza uzależniona jest od różnicy ciśnień, dzięki czemu ilość nawiewanego powietrza jest stała i nie zależy od temperatury na zewnątrz budynku
Nawiewniki są w pełni automatyczne – brak konieczności ingerencji domowników w ich funkcjonowanie
Zapewniają komfort cieplny i akustyczny
Poprawiają jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń
Dostarczają tlen, usuwają dwutlenek węgla
Likwidują możliwość kondensacji pary wodnej wewnątrz pomieszczeń
Są estetyczne, łatwe w utrzymaniu czystości
Uniemożliwiają zawilgocenie ścian poprzez co ograniczają możliwość występowania grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczeń

Aluplast

System o szerokości 70mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 5 komorowy. System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza.

System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

Bruegmann

BRÜGMANN to doskonały produkt który pomoże obniżyć zużycie energii. Półlicujące lub proste skrzydło, oraz szeroka oferta listew przyszybowych sprostają wymaganiom, dotyczącym wyglądu nowych okien . Ścianki o grubości 3 mm wykonane z polichlorku winylu spełniają wszystkie normy budowlane i ekologiczne. Możliwość stosowania różnych pakietów szybowych, ponad 40 kolorów, doskonały współczynnik izolacyjności termicznej i szeroka gama zastosowań stawiają okna Bruegmann przed konkurencją. Z uwagi na swoje doskonałe parametry często stosowany w inwestycjach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Okna Bruegmann to idealne połączenie wysokiej jakości z szeroką gamą zastosowań.

Okna przesuwne PATIO

Przechodź na patio komfortowo, przy jednym delikatnym dotknięciu okna. Poznaj wszystkie zalety okien Patio marki PETECKI
PETECKI Patio umożliwiają komfortowe wyjście na taras, balkon, przejście do ogrodu zimowego lub przeszklonych przybudówek. W mniejszym rozmiarze, jako uchylno-przesuwne okno. Rozwiązanie to znakomicie zdaje egzamin w kuchni, w pokoju, w pracy czy też w biurze.
Dzięki wygodnemu, uchylno-przesuwnemu systemowi Patio z wmontowanym mechanizmem wspomagającym, uchylanie, przesuwanie małych i dużych okien oraz drzwi balkonowych jest jeszcze łatwiejsze.

Drzwi przesuwane HST

Doskonałe połączenie komfortu i estetyki z nowoczesnością. Poznaj wszystkie zalety drzwi przesuwnych HST marki PETECKI.
Drzwi przesuwne HST PETECKI to idealna propozycja do zabudowy łączącej pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym.

Stanowią wygodne wyjście na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

Zabudowy balkonów

System „COPAL” powstał z myślą o budowie lekkich elementów przesuwnych. Jego zastosowanie to:

 • obudowy balkonów, loggii,
 • zabudowy tarasów, wiatrołapów i werand,
 • wewnętrzne, lekkie ścianki działowe,
 • okienka podawcze,
 • garderoby i szafy wnękowe.

Obudowy balkonów w lekkim systemie COPAL to:

 • doskonała ochrona przed kurzem, wiatrem i opadami atmosferycznymi,
 • dodatkowa powierzchnia użytkowa – pokój letni,
 • doskonałe miejsce rekreacji i wypoczynku w wietrzne i deszczowe dni,
 • dodatkowe docieplenie mieszkania w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.

Dodatkowe zalety funkcjonalne to:

 • łatwy demontaż okien w celu ich mycia (okna wystawiane są z torów prowadnic),
 • możliwość zamontowania zamków blokujących i innych zabezpieczeń antywyważeniowych,
 • długi okres użytkowania,
 • łatwość w utrzymaniu czystości bez jakichkolwiek zabiegów konserwujących.